Wczytuję dane...

The Shipyard
Niebieska linia

Wydawca: 2.47 Record
Stan: ★★★★★
Uwagi
:

The Shipyard powstali pod wpływem miejsca, łącząc ze sobą ścieżki wielu muzyków, którzy spotkali się wcześniej na scenie, ale nigdy w regularnie grającym zespole. Zespół spotkał się w 2011 roku, a już rok później ukazał się ich pierwszy album, „We WillSea” – płyta, na której pokazali swoje zamiłowanie do post-punkowej, rozpędzonej rytmiki ichłodnych, psychodelicznych, nowofalowych brzmień. 
W 2014 roku grupa wydała kolejnyalbum „Water On Mars”, który umocnił ich na pozycji zespołu grającego z jednej stronyodważne i rozbudowane aranżacyjnie utwory, a z drugiej zamykającego je w prostychpiosenkowych strukturach, dzięki czemu łatwo wpadały w ucho. Single takie jak “ So Much toWin” czy “ Water On Mars” tygodniami gościły na playliście radiowej Trójki I innych lokalnych rozgłośniach.
Na swojej nowej, trzeciej płycie zatytułowanej "Niebieska Linia", The Shipyard poszerzająpaletę brzmień, jednocześnie mocno trzymając się swojego post-punkowego i nowofalowegorodowodu.  Kwartet stawia przede wszystkim na teksty w jezyku polskim i w tych utworach sprawdza się najlepiej. Rafał Jurewicz potrafi jednocześnie ryknąć do mikrofonu, ale teżpsychodelicznie splatać swój wokal z rozmytymi gitarami Michała Miegonia. The Shipyardobrane wcześniej muzyczne wątki pokazują w nowym świetle, grając przebojowo, alejednocześnie otwarcie eksperymentując, wyciągając to co w muzycznej tradycji nowej falinajciekawsze i przetrawiając to przez swój punkt widzenia. The Shipyard nie zwalniajątempa, nadal napędzani są pasją, którą potrafią przekuć w potężne i przebojowe muzyczne brzmienie.  (Jakub Knera, Nowe Idzie Od Morza)

Polecamy

Facebook